Projekt s názvem: FVE SHM, s. r. o. – Šumperk
Číslo projektu: CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0000881
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu žadatele.
Cílem projektu je snížit spotřebu elektrické energie dodávané ze sítě z tradičních zdrojů díky využití energie z obnovitelného zdroje, čímž dojde ke snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí v podobě snížení produkce emisí CO2 při výrobě el. energie.
Na základě žádosti o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost rozhodlo Ministerstvo průmyslu a obchodu o poskytnutí dotace na realizaci projektu v programu APLIKACE
VÝZKUM A VÝVOJ PRODUKTIVNÍCH VYSTRUŽOVACÍCH NÁSTROJŮ A TECHNOLOGIÍ PRO OBRÁBĚNÍ VELMI PŘESNÝCH DĚR S BŘITY ZE SLINUTÝCH KARBIDŮ A CERMETŮ S NOVÝM PVD POVLAKEM
Registrační číslo projektu (MS2014+): CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0027388
Doba realizace: 2021 – 2023
Cílem řešení projektu je prostřednictvím výzkumu a vývoje ve spolupráci s VKV Tools s.r.o., hlavním řešitelem projektu, a VŠB-TUO navrhnout, vyrobit, a testovat nové technické řešení řady vystružovacích nástrojů, technologie její výroby a technologii jejího použití s následným zavedením do praxe a na trh. Nové nástroje budou mít navrženu vhodnou geometrie a mikrogeometrie, řeznou část bude provedena z vybraných slinutých karbidů a cermetů, s nově vyvinutou PVD nanokompozitní vrstvou, speciálně určenou pro vystružování, na bázi boru deponovanou unikátním souběhem technologií magnetronové naprašování a nízkotlakého oblouku.
To umožní zajistit nejen požadované rozměrové a tvarové přesnosti obráběných děr, ale i zvýšit trvanlivost výstružníků a provozní spolehlivost při obrábění zejména hůře obrobitelných materiálů.
Hlavní výsledek bude prototyp nového vystružovacího nástroje. Dalšími výsledky budou, ověřená technologie výroby nových prototypů vystružovacích nástrojů a ověřená technologie přípravy nového PVD jemnozrnného povlaku s kompaktní strukturou s využitím hybridní technologie povlakování. A konečně ověřené technologie použití nových vystružovacích nástrojů.
Na základě žádosti o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost rozhodlo Ministerstvo průmyslu a obchodu o poskytnutí dotace na realizaci projektu v programu POTENCIÁL
Rozšíření stávající VaV infrastruktury ve společnosti SHM, s.r.o
Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_375/0027007
Doba realizace: 09/2021 – 12/2022
Celkové způsobilé výdaje: 8 920 000 Kč
Dotace: 4 460 000 Kč
Předmětem projektu je rozšíření stávající infrastruktury pro výzkum a vývoj společnosti prostřednictvím pořízení nového optického zařízení v podobě FEG skenovacího elektronového mikroskopu.
Cílem projektu je zvýšení efektivity a flexibility ve výzkumu a vývoji, získání kvalitativně lepších a rychlejších výsledků, což je základní předpoklad pro udržení a další rozvoj HI-TECH úrovně deponovaných PDV vrstev.
Za účelem prohloubení spolupráce s VaV organizacemi a firmami a zlepšení podmínek pro zapojení společnosti do národních i evropských programů VaV a trvalé zvyšování konkurenceschopnosti společnosti, a také s ohledem na podmínky dotace nabízíme přístup k této podpořené infrastruktuře.
Zájemci prosím kontaktujte, Mgr. Vjačeslava Sochoru, PhD., vedoucího VaV na sochora@shm-cz.cz.
Ceník:
Služba | Cena bez DPH |
Práce na elektronovém mikroskopu bez obsluhy | 800,- Kč / hod. |
Práce na elektronovém mikroskopu s obsluhou | 1300,- Kč / hod. |
Na základě žádosti o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost rozhodlo Ministerstvo průmyslu a obchodu o poskytnutí dotace na realizaci projektu v programu APLIKACE
Průmyslová technologie přípravy PVD vrstev s vysokou tvrdostí
Registrační číslo projektu (MS2014+): CZ.01.02/0.0/0.0/15_018/0004426
Doba realizace: 2016 – 2018
Výsledek projektu:
Hlavním výsledkem projektu je ověřená technologie přípravy povlaků na bázi c-BN pomocí PVD. Jedná se o technologii, která kombinuje napařování nízkonapěťovým obloukem z kovových terčů (vysoce ionizované částice kovu) a magnetronové naprašování z keramických terčů (zdroj boru). Abychom mohli efektivně odprašovat bor, byl vyvinut nový typ magnetronové katody, která lépe odvádí teplo, a tudíž jsme mohli dosáhnout vysokých výkonů na magnetronové katodě. Tím jsme docílili kvalitního naprašování z keramických terčů, vysoké rychlosti růstu a přesné stechiometrie povlaků a tím pádem i stabilního řízení procesu ve výrobě. Jako komerčně nejúspěšnější se ukázal povlak AlCrN/BN, který byl již zaveden do portfolia povlaků firmy SHM s obchodním názvem BIGAAN. Povlak má široké využíti v obrábění různých materiálů (litina, kalená ocel, slitiny Inconel, nerez) a je vhodný v různých aplikacích (frézování, vystružování aj.). Dalším vyvinutým povlakem je např. TiB2, který je vhodný na obrábění titanových a hliníkových slitin. Úspěšné zakomponování boru do standardních povlaků významně zvýšilo životnost nástrojů a umožnilo generační výměnu předchozích povlaků.
Na základě žádosti o podporu z Operačního programu Zaměstnanost rozhodlo Ministerstvo práce a sociálních věcí o poskytnutí dotace na realizaci projektu
Vzdělávání zaměstnanců ve společnosti SHM, s.r.o. Šumperk.
Prioritní osa OPZ: Podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly
Identifikace projektu / registrační číslo: CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0004916
Anotace projektu
Hlavním cílem projektu je udržení a vylepšení odborné kvalifikace zaměstnanců, upevnění jejich pozic ve firmě i na trhu práce. Projekt si dává za cíl zvýšit odbornou úroveň znalostí, dovedností a návyků pracovníků ve společnosti SHM na základě identifikovaných potřeb jednotlivých zaměstnanců. Propojením externího a interního vzdělávání zefektivníme rozvoj a vzdělávání zaměstnanců, prostřednictvím interních lektorů podpoříme předávání informací a sdílení znalostí a dovedností napříč firmou.
Zahájení projektu: 1.2.2017
Ukončení projektu: 31.1.2019
Celkové způsobilé výdaje: 732 220 Kč
Dotace: 622 387 Kč